• Záložka do knihy spája školy

V mesiacoch marec- jún 2018 sme sa zapojili do medzinárodného projektu e Twinning. Najskôr sme absolvovali vzdelávanie v ZŠ Štefana Šmálika v Tvrdošíne. Následne sme pripravili 4 projekty a jedným z nich bol projekt – Záložka do knihy spája školy na motívy knihy Josefa Čapeka – Rozprávky o psíčkovi a mačičke . Našli sme partnerskú školu v českej republike – v Prahe – ZŠ Dr. Edvarda Beneše – p.uč. Michaela Baudyšová a jej žiaci 2. ročníka. K nám sa ešte pridali ďalšie 2 školy zo Slovenska: ZŠ Giraltovce a MŠ Kátov.

Spisovateľ Josef Čapek bol Čech, ale jeho kniha je preložená do slovenčiny, takže ju poznajú aj deti v Čechách i deti na Slovensku. V rámci práce s touto knihou sme vytvorili rôzne sprievodné aktivity pre deti, ktoré sme zdokumentovali fotografiami a videami. Tie sme potom ukladali na stránku e Twinning a tiež tak ukladali svoje príspevky naše partnerské školy:

* oboznámenie s projektom

*knižné domino

*čítanie rozprávok

*prezentácie o domácich psíkoch a mačičkách, ktoré majú deti doma

*výroba záložiek do kníh

*tvorba hry – Psíček a mačička, nehnevajte sa!

*tvorba nových rozprávok o psíčkovi a mačičke, ktoré sme doplnili peknými ilustráciami

*vytvorenie erbu

*dramatizácia rozprávok

V júni sme pripravili 3 balíčky, do ktorých sme zabalili sprievodný list pre našich kamarátov, záložky, hru, knihu, logo a poslali poštou na adresu našich partnerov. Počas trvania projektu deti prejavili veľký záujem, tvorivosť a chuť do práce.