• Do školy sa všetko ženie,

rozdáva sa vysvedčenie.

Beží každý, kto má nohy,

i kto na šport nemá vlohy.

Páni moji, to je zhon,

uteká nôh milión!

To najlepšie vysvedčenie

dostane vraj zaručene

ten, kto bude prvý v triede.

Keby som ja len bol vedel!

Prichádza polrok a s ním aj spojené odovzdávanie výpisov klasifikácie a slovného hodnotenia. Žiaci pracovali celý polrok a zajtra 31.1.2020 dostanú za svoju prácu hodnotenie. Odovzdávanie výpisov sa uskutoční na posledných vyučovacích hodinách. V pondelok 3.2. budú polročné prázdniny. V tento deň nie je v prevádzke ani ŠKD ani materská škola. Vyučovanie bude prebiehať od 4.2. (utorok).

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch od 20.– 24. 1. 2020 sa naši žiaci 7. A. a 7. B. triedy zúčastnili lyžiarskeho kurzu v areáli lyžiarskeho strediska Ski Krušetnica. Cieľom kurzu bolo získať základy lyžovania a zdokonalenie lyžiarskej techniky. Slnečné počasie, výborne pripravený terén, úžasná strava v penzióne Pohoda a super atmosféra na svahu boli zárukou, že sme prežili  jeden nezabudnuteľný týždeň. Všetkým zúčastneným žiakom treba poďakovať za poslušnosť a zodpovednosť nielen na svahu, ale aj počas celého lyžiarskeho kurzu. Poďakovanie patrí aj všetkým lyžiarskym inštruktorom a zamestnancom lyžiarskeho  areálu, ktorí nám pripravili vhodné podmienky.

• Šaliansky Maťko

• 27. januára sa konalo okresné kolo recitačnej súťaže v prednese povestí Šaliansky Maťko. Naša škola mala zastúpenie vo všetkých troch kategóriách. V tretej kategórii recitovala žiačka 6.A triedy Romanka Grofčíková, v druhej kategórii recitovala žiačka 5. A triedy Lili Janíková, ktorá získala cenu poroty a v prvej kategórii recitoval žiak 3.A triedy Tiborko Grofčík, ktorý získal 3. miesto. Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Recitátorom ďakujem za spoluprácu a svedomitú prípravu.

• OZNAM

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Krušetnica oznamuje rodičom detí navštevujúcich materskú školu, že bude na odporúčanie Úradu verejného zdravotníctvav Dolnom Kubíne PRERUŠENÁ PREVÁDZKA MŠ od 13.01.2020 do 17.01.2020 v zriaďovateľskej pôsobnosti obce Krušetnica z dôvodu vysokej chorobnosti detí.

Prevádzka bude riadne pokračovať 20.01.2020.

PaedDr. Ing. Mária Olešová

riaditeľka ZŠ s MŠ Krušetnica