• Zápasy kvalifikácie starších žiakov do okresného kola vo florbale

• Dňa 3.3.2020 sa v telocvični ZŠ v Zákamennom uskutočnili zápasy kvalifikácie starších žiakov do okresného kola vo florbale. Po výbornom výkone našich chlapcov, kvalitnej technickej hre im postup ušiel len o vlások a umiestnili sa na druhom mieste. Vďaka za skvelú reprezentáciu našej školy patrí T. Ľubovi, N. Ľubovi, M. Špaglovi, T. Ulíkovi, T. Čičovi, T. Lučivňák, Š. Antušákovi a  A. Hrčkulákovi.

• PODÁVANIE ŽIADOSTÍ O PRIJATIE DIEŤAŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY

• Oznamujeme rodičom detí, že termín podávania žiadostí o prijatie detí do materskej školy na školský rok 2020/2021 bude od 30. apríla do 31. mája 2020.

Zákonní zástupcovia si môžu žiadosť vyzdvihnúť priamo v materskej škole, alebo stiahnuť na webovej stránke školy www.mskrusetnica.edupage.org

V žiadosti musí byť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa.

K žiadosti je potrebné doložiť kópiu rodného listu dieťaťa.

Podmienky prijímania detí do MŠ

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

• spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku,
            • dieťa, ktoré dovŕšilo šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky,
            • dieťa, ktorému bolo dodatočne odložené plnenie povinnej školskej dochádzky,
            • dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa:

• ktoré dovŕšilo piaty rok veku,
            • s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky,
            • s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.
        • Plavecký výcvik - pokyny

• Budúci týždeň (od 9.3.-13.3.2020) sa uskutoční Plavecký výcvik 2020 v Aquaparku Dolný Kubín (vybraní žiaci ročníkov 1.-4.).

Zraz vybraných žiakov:    9:20 hod.  pred ZŠ Krušetnica

Predpokladaný návrat domov:   13:30 – 14:00 hod.  Jedáleň ZŠ Krušetnica

Zodpovedný pedagóg : Mgr. Žofia Krasničanová, t. č.: 0903 312409

Informácie školy zákonnému zástupcovi:

Aktivita – Plavecký výcvik

• 9:20 hod.  odchod autobusu do Dolného Kubína
            • 10.30 – 12.30 hod. plavecký výcvik
            • 13.30 hod. odchod domov
            • Návrat domov – 13.30 – 14:00 hod.

Žiadame Vás, aby ste dieťaťu zabezpečili:

• pitný režim a stravu
            • vhodnú obuv, oblečenie, plavky
            • hygienické potreby – uterák, sprchový gél, hrebeň, vrecko na mokré plavky, dievčatá (sušič na vlasy)
            • kartičku poistenca (prefotenú)
            • nedávať deťom peniaze, zbytočne ich míňajú v automate na sladkosti
            • školská družina bude, žiakov si z jedálne do družiny odvedie pani vychovávateľka
            • obedy v školskej jedálni budú
          • Usmernenie MŠVVaŠ SR k prevencii šírenia koronavírusu

• Prosíme  rodičov žiakov základnej školy i rodičov detí materskej školy, aby mu venovali pozornosť. V prípade, že sa vracajú deti do školy a boli v zahraničí na dovolenke a náhodou boli v Taliansku – časti Lombardsko, Benátsko – najviac postihnuté koronavírusom – je potrebná min. 14 dňová karanténa (nesmú ísť do školy). V prípade, že neboli v postihnutých oblastiach, je potrebné, aby sa po dobu týchto 14 dní monitorovali a ak sa u nich prejavia nejaké zdravotné problémy, je potrebné ihneď kontaktovať RUVZ, kontakt na Dr. Ranostajovú (odbor epidemiológie) – 0908 460 521, aby nedošlo k rozšíreniu medzi deti. Podrobnejšie informácie v pokynoch od MŠVVaŠ SR.

• Dejepisná olympiáda

• Dňa 14. 02. 2020 sa naši žiaci zúčastnili na  okresnom kole dejepisnej olympiády v Námestove, kde získali krásne umiestnenie.  Anetka Dopaterová získala prvé a Adriánka Verníčková  druhé miesto. Obidve dievčatá postupujú na krajské kolo v Martine 24. 03. 2020. Srdečne  blahoželáme a držíme palce .