• Školská knižnica

V roku 2006/2007 vďaka projektu MŠ SR „Revitalizácia a elektronizácia školských knižníc“ bola vybudovaná na našej škole nová školská knižnica. Je vybavená moderným nábytkom, počítačom, čitatelia sa môžu tešiť z príjemného prostredia.

Knižnica je otvorená každý štvrtok od 7.15 - 7.30 a od 11.00 - 12.45 hod.

Úlohy knižnice:

1. utvára knižničný fond, ktorý využíva na prípravu, riadenie a uskutočňovanie výchovno-vzdelávacieho procesu,

2. poskytuje knižnično-informačné služby najmä žiakom, učiteľom a iným zamestnancom školy,

3. pomáha pri individuálnej príprave na vyučovanie,

4. pripravuje pomôcky a programy na informačnú výchovu vo vyučovaní jednotlivých predmetov,

5. poskytuje metodickú pomoc učiteľom pri informačnej výchove vo vyučovaní jednotlivých predmetov, organizuje a uskutočňuje kultúrno – vzdelávacie aktivity.

Základné služby knižnice:

1. prezenčné výpožičky – počas výpožičného času len v priestoroch knižnice,

2. absenčné výpožičky - mimo priestorov knižnice,

3. informačná výchova,

4. príprava dokumentov pre potreby výchovno-vzdelávacieho procesu,

5. kopírovacie služby.

Používateľom služieb knižnice sa môže stať:
          - každé dieťa vo veku 6- 15 rokov
          - každý dospelý človek, ak podpísal prihlášku za čitateľa

Členstvo v knižnici zaniká:
          - odhlásením užívateľa
          - neobnovením členstva