• Straty a nálezy

• Opäť sa nám v školičke začali hromadiť zabudnuté veci, ide najmä o oblečenie. Prosíme preto tých, ktorí podľa priložených fotografií spoznajú svoje osobné veci, aby sa informovali u pani zdravotníčky, ktorá im ich vydá. Ďakujeme.

• Polročné hodnotenie - netradične :-)

• Aj takto sa dá ukončiť 1. polrok školského roka 2023/24. Naši deviataci si pripravili mnohé aktivity a súťaže pre mladších spolužiakov, ktoré boli doplnené aj diskotékou. A že vládne super nálada, veď posúďte sami.

• Pozor, súťaž Polročný snehuliak

• Polrok sa blíži, snehové podmienky ešte držia, čo tak si zasúťažiť? ⛄️🌨 Tešíme sa na vaše výtvory a rekordnú výšku. 😍😍😍Fotku a informácie vkladajte na facebooku na našej stránke https://www.facebook.com/zskrusetnica83 pod originálny príspevok.

• KRIMICHÉMIA – projektová súťaž

• Aj tento rok sa žiaci 8. ročníka zapojili do projektovej súťaže Krimichémia, ktorú organizuje Európske lýceum v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft a.s. Výskumný súťažný tím tvoria piati žiaci, z ktorých každý má v projekte svoju úlohu: technológ - Miroslav Kadavý, chemik – Tibor Zavoďančík, vedec – Natália Ľubová, expert – Michaela Kytašová a dokumentarista – Jaroslava Stroková. Ich úlohou bude do konca februára vyriešiť záhadu poruchy na homogenizačno–neutralizačnej stanici chemickej továrne, v ktorej sa nachádzajú neznáme chemické látky.  Vzorky zaistili kriminalisti a dodali nám ich spolu s testovacou sadou na expertízu. Predpokladá sa, že sa v továrni vyrábalo niečo iné ako sa malo. V utorok sme spolu s technológom spustili stanicu, chemik odobral prvé vzorky, zmeral pH vody a v 15 – minútových intervaloch testoval tvrdosť vody. Pozorovanie dokumentujeme fotografiami, videami a chemické zmeny zaznamenávame a zapisujeme. Takto pripravujeme materiál pre experta a dokumentaristu, ktorí majú za úlohu pripraviť záverečnú prezentáciu a video.

• Zdravý chrbátik

•    Tento školský rok sme sa zapojili do projektu Zdravý chrbátik, ktorý organizuje OZ Za zdravší život pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a jeho zakladateľom a odborným garantom je doc. MuDr. Róbert Rusnák, PhD., prednosta neurochirurgickej kliniky v Ružomberku. Cieľom projektu je viesť deti k pravidelnému cvičeniu a starostlivosti o svoje zdravie. Počas 6 týždňov sa venuje našim žiakom 1.-5. ročníka fyzioterapeutka Martina Polťáková Buláková z Novoti, ktorá cvičí s deťmi počas hodín telesnej výchovy, s každou triedou zvlášť. Každá trieda má náročnosť cvičení zameranú na vek detí. Naši žiaci sa veľmi tešia na tieto cvičenia, cvičia radi. Veľmi pekne ďakujeme našej pani cvičiteľke.

• Komparo

• Už tradične zapájame našich žiakov do testovaní Komparo, či už ide o žiakov 4. ročníka, 5. ročníka, 8. alebo 9. ročníka. Je pre nás veľkým potešením, že sme dostali uznianie od Exam Testing nielen za účasť v Komparo testovaní žiakov 9. ročníka, ale aj za výsledky našich žiakov, ktorí sa v predmete MATEMATIKA zaradili medzi 25% najúspešnejších škôl na Slovensku (do testovania spadali aj žiaci osemročných gymnázií). Veríme, že aj toto je cesta nielen zopakovať si vedomosti, ale aj nadobudnúť zručnosti pri testovaniach, ktoré ich tento rok ešte čakajú (Testovanie9). Gratulujeme.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 17. januára sa v CVČ v Námestove uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu v kategórii 1B reprezentovala Elizabeth Bušková z 8.A , ktorá sa umiestnila na desiatom mieste spomedzi dvadsiatich súťažiacich a stala sa úspešnou riešiteľkou. Srdečne blahoželáme za veľmi peknú reprezentáciu školy.

• Aktualizácia pravidiel používania schránky dôvery

• Koncom minulého roka sme na našej škole zriadili schránku dôvery, o ktorú ste od začiatku prejavili veľký záujem. Aby sme zefektívnili formu našej pomoci, pristupujeme k aktualizácii pravidiel jej používania. Všetky príspevky schránky dôvery musia byť podpísané, aby naša pomoc bola konkrétna a adresná. Naďalej budeme zachovávať princípy dôvernosti. Pre anonymnú pomoc, prosím, kontaktujte centrá, ktorých zoznam s kontaktami máte v každej triede a aj pri schránke dôvery.