S liekmi sa deti stretávajú už od svojho narodenia. Doplnky výživy, vitamíny, lieky proti alergiám či antibiotiká sa tak stávajú súčasťou ich života. Dospievajúce deti sa prirodzene stále viac stávajú nezávislejšími a zodpovednými za svoj liečebný režim. Podľa odborníkov je dospievanie rozhodujúcim obdobím aj vo vzťahu k užívaniu liekov. Mnohé postoje pretrvávajú až do dospelosti a keďže len zriedka dostávajú deti pomoc vo forme odborných informácií od lekárnikov, často sú mylné, niekedy dokonca nebezpečné.
Získanie lepšieho prehľadu o správaní dospievajúcich a informáciách, ktoré majú v súvislosti s liekmi, môže byť prvým krokom k celoživotnému dobrému užívaniu liekov. K tomuto cieľu smerovali aj aktivity školskej zdravotnej pracovníčky. U žiakov druhého stupňa zisťovala informácie, ktoré o liekoch majú. Aby sa znížilo riziko nadužívania liekov proti bolesti a prispelo sa k správnemu užívaniu antibiotík, v spolupráci s vedením školy pozvala tých najpovolanejších - farmaceutov.
Téma a pútavý výklad farmaceutiek z lekárne Anežka v Zákamennom, žiakov mimoriadne zaujali. Najmä informácie o liekovom odpade, návykovosti, antibiotikách a hormonálnych liekoch počúvali s veľkým záujmom a aktívne sa zapájali do debaty. Odpovede dostali aj na svoje otázky týkajúce sa štúdia farmácie, vývoja liekov, či klinických štúdií. Keďže je v populácii stále viac alergikov, veľmi pozitívne privítali aj možnosť vyskúšať si poskytnutie prvej pomoci alergikovi pri najzávažnejšej alergickej reakcii (anafylaxii) aplikáciou injekcie adrenalínu skúšobným EpiPenom. Za pozornosť a aktivitu ich farmaceutky odmenili vitamínovými doplnkami.