zajtra prebehne na ročníkoch 5.-9. skrátené vyučovanie do 10.30. Žiaci prvého stupňa sa učia v normálnom režime. Školský klub je v prevádzke.

• Straty a nálezy

už dlhšie sa v škole nachádza detská prilba, ku ktorej sa nikto nehlási. Ak si ju spoznáte, zastavte sa, prosím, v riaditeľni.

• Výsledky z okresného kola v atletike družstiev kat. starších žiakov

• Dňa 21. mája 2024 sa na ZŠ v Rabči konalo okresné kolo v atletike družstiev kat. starších žiakov. Družstvo našich chlapcov obsadilo výborné 2. miesto so ziskom 878 bodov. Len 10 bodov delilo chlapcov od 1. miesta. Skvelý výkon. Gratulujeme!

1. Miesto ZŠ NO Komenského          888 bodov
            2. ZŠ s MŠ Krušetnica                         878 bodov
            3. ZŠ s MŠ Rabča                                 860 bodov
            4. ZŠ s MŠ Rabčice                              800 bodov
            5. ZŠ Oravské Veselé                          797 bodov
            6. ZŠ s MŠ Oravská Polhora              779 bodov
          • Deň detí

• V piatok 31.5.2024 sa už tradične konal Deň detí. Tento slávnostný deň začal otvorením Detského ihriska v Sihlách. Potom sa pokračovalo programom na futbalovom ihrisku v Krušetnici. Aj tento rok ich čakal Maskot - Kráľ Faktoriál kušetňánsko-lomnianskeho kráľovstva, ktorý ich sprevádzal celým programom. Naši deviataci pomáhali pri jednotlivých stanovištiach, dievčatá maľovali na tvár :-). Hudbu zabezpečil DJ - Tomáš. Prišli aj požiarnici, ktorí predviedli super penovú šou, ktorá mala najvčší úspech. Nakoniec všetkých čakala sladká odmena - balíčky so sladkosťami, čokoládové buchty, ktoré nám napiekli p. kuchárky a banány. Deň sa nám vydaril, počasie vydržalo. Čo viac sme si mohli priať.

Sponzori MDD:

* ZRPŠ

* Obec Krušetnica

* Obec Lomná

* Anton Klimčík –  Zákamenné

* Urbár Krušetnica

* Skurčák Oravská Polhora

* DJ – Tomáš Babinský

• Účelové cvičenia a didaktické hry

• Dňa 30. mája sme na našej škole zrealizovali praktickú časť účelového cvičenia – Ochrana života a zdravia. Žiaci pod vedením triednych učiteliek strávili veľmi príjemné slnečné dopoludnie na náučnom chodníku, kde absolvovali deväť stanovíšť. Overili si tu svoje znalosti z oblasti prírodovedy, vlastivedy, biológie, geografie, dopravnej výchovy, matematiky, zdravovedy a zmerali sily v športových disciplínach. Okrem toho pozorovali premeny prírody, množstvo vtáctva v okolí rieky, vtáčie hniezdo, zvieraciu farmu a veľa ďalších zaujímavostí. Nezabudli ani na dobrú desiatu a správny pitný režim. Žiaci si veľa zopakovali, niečo nové sa naučili a strávili čas v príjemnom prostredí našej krásnej prírody.