• Milí žiaci, rodičia,

v dňoch od 13.-15.6.2022  v čase od 7.00-15.00 bude prebiehať zber papiera. Papier môžete nosiť p. školníkovi.

• MINIKRIMI CHÉMIA – vyhodnotenie

• Dňa 27. mája 2022 sa kinosála spoločnosti Slovnaft v Bratislave zaplnila mladými šikovnými chemikmi z celého Slovenska, kde sa konalo slávnostné vyhodnotenie 1. ročníka súťažnej aktivity MINIKRIMI a súťažného projektu KRIMICHÉMIA, ktorú organizuje Európske lýceum v spolupráci so Slovnaft, a.s.

Náš krimi tím zo 7.A – Marek, Viktória, Martin, Lili a Richard získal Mimoriadne ocenenie a pestré darčeky za tvorivú prácu pri výrobe chemických okuliarov, trpezlivú prácu v laboratóriu a dôsledné vyhodnotenie záverov dokazovania chemických prvkov tvoriacich ropu. Na hodnotnej exkurzii vo výrobnej zóne rafinérsko – petrochemického závodu, ktorý patri medzi tri najmodernejšie v Európe sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií. Napríklad, že cesta s dĺžkou sústavy rúr a potrubí v areáli by nás zaviedla na Mesiac a späť. Aj to, že na pôde rafinérie boli v minulosti bulharské ovocné sady. A tiež to, že spoločnosť má viac ako 3300 zamestnancov a patrí medzi najväčšie firmy Slovenska v chemickom priemysle.

• School English Poetry Competition

• Školské kolo súťaže v prednese anglickej poézie sa uskutočnilo posledný májový utorok . Žiaci súťažili najskôr v triednych kolách a najlepší recitátori sa predstavili na školskom kole. Súťažilo sa v dvoch vekových kategóriách: piataci, šiestaci – I. kategória, siedmaci, ôsmaci a deviataci- II. kategória. Spolu súťažilo 28 recitátorov, ktorí pekne zvládli anglické  texty o láske, o ochrane prírody, o úcte k životu a k človeku, o zvieratkách, o každodennom živote.

Výsledky súťaže:

1. kategória
            1. miesto: Tamara Anna Jurincová 5.A
            2. miesto: Šimon Gašpierik 5.A
            1. miesto: Tibor Zavoďančík 6.A
            2. miesto: Dominika Žibeková 5.A

Tamarka zároveň získala aj cenu diváka, ktorú určili žiaci.

1. kategória
            1. miesto: Aneta Fedorová 8.A
            2. miesto : Romana Grofčíková 8.A

2.miesto: Lili Janíková 7.A

3. miesto: Richard Svrček 7.A

Adriána Verníčková 9. A získala cenu diváka.

Všetkým žiakom ďakujeme, že sme spoločne mohli prežiť pekné popoludnie. Poslaním tejto súťaže je prispievať k vyhľadávaniu a podporovaniu nadaných žiakov, viesť ich k tvorivej činnosti, kultivovať ich verbálny prejav v anglickom jazyku a upevňovať ich záujem o sebavzdelávanie .

Súťaž pripravili p. uč. Mgr. Silvia Baláková a Mgr. Alena Košutová

• Organizačné pokyny - Deň detí

všetci sa už tešíme na Deň detí.

Organizačné pokyny:

1. Žiaci prídu ráno na 7.30 vhodne oblečení, prinesú si so sebou desiatu aj pitný režim,
            2. Deň detí bude  do 12.00 hod. Občerstvenie na záver je zabezpečené.
            3. Školský klub detí ani školská jedáleň nebudú v prevádzke. Deti sú z obedu automaticky odhlásené.