• Pasovanie prvákov a piatakov

• Vo štvrtok 27. 10. 2022 sa uskutočnilo na našej škole pasovanie prvákov a piatakov. Pasovanie sa nieslo v gazdovskom duchu, kde gazdovia hľadali na svoje gazdovstvo nové posily. Zháňali nových paholkov, ale skôr ako ich prijali do služby, si ich trochu otestovali. Najprv museli potriediť zemiaky, očistiť ich, potom museli chytať kohútov do polievky a poznávať zeleninu. Na obed šli dojiť kravičku, a aby im šla práca od ruky, zaspievali si (aj zatancovali), potom šli na večeru do kurína do praženice vajíčka pozbierať. Na druhý deň chcela gazdiná šošovicovú polievku variť, len gazda jej šošovicu s hráškom zmiešal, tak ju museli potriediť. Na záver dňa, aby toho nebolo málo, im ešte ušlo prasiatko z chlievika a museli ho chytiť. Keďže všetci úspešne splnili všetky úlohy, boli pasovaní a prijatí do služby.