• Deň otvorených dverí

• Dňa 28.3.2023 sa uskutočnil Deň otvorených dverí pre našich predškolákov. Cieľom bolo predstaviť našu školu, prácu v jednotlivých triedach, hlavne prácu v 1. triede. Predškoláci sa takto oboznámili so školou, s jednotlivými učebňami, telocvičňou, s prestávkami, s veľkou prestávkou a desiatovaním. Veľmi ich zaujalo vyučovanie v 1. ročníku, zapájali sa do všetkých pripravených aktivít. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli  k Dňu otvorených dverí v našej škole.

• Svet kníh a rozprávok

•  V marci – mesiaci kníh sme pripravili spoločné podujatie pre všetkých žiakov našej školy s názvom Svet kníh a rozprávok. Rozprávkové a literárne postavičky vystúpili z kníh na našu školskú chodbu. Každá trieda si vybrala jednu knihu z našej školskej knižnice a výtvarne stvárnila hlavnú postavu z knihy vo veľkom formáte. Tak nám na školskú chodbu začali prichádzať :

📖 Mimi a Líza – 1. trieda,

📖 Rozprávky o psíčkovi a mačičke – 2. trieda,

📖 Harry Potter - 3.-4. trieda,

📖 Anna zo Zeleného domu – 5.A trieda,

📖 Danka a Janka – 5.B trieda,

📖 Pat a Mat – 6.A trieda,

📖 Alica v krajine zázrakov – 7.A trieda,

📖 Malý princ – 8.A trieda,

📖 Pipi Dlhá pančucha – 9.A trieda.

Každá trieda na spoločnom podujatí predstavila svoju postavičku, knihu, z ktorej vystúpila, predstavili autorov, ilustrátorov a stručne porozprávali, prečo odporúčajú čítanie jednotlivých kníh. Ďakujeme všetkým učiteľom a žiakom za ich aktívny prístup a realizáciu.

• Veľkonočná dielňa - výrobky

už tradične prebiehala v mesiaci marec a apríl veľkonočná dielňa, kde žiaci s p. učiteľkou M. Chladnou vyrábali veľkonočné výrobky určené na výzdobu našich domovov a na nastolenie veľkonočnej atmosféry. Tento rok bude prebiehať predaj do stredy v budove ZŠ s MŠ Krušetnica 83, kde si ich môžu zakúpiť žiaci aj rodičia. Hromadný predaj tento rok nebude. Veľmi pekne ďakujeme za podporu práce Vašich detí a veríme, že si väčšina z Vás nájde to, čo sa mu páči. Veď pozrite, aké sú nádherné.

• Pozvánka - Krížová cesta

• Obdobie Veľkého týždňa zavŕšime spoločne s našimi žiakmi modlitbou a prejdením Krížovej cesty v Krušetnici. Začiatok bude o 10.30 pri Penzióne Pohoda v Krušetnici.

Touto cestou pozývame aj ostatných občanov, ktorí by sa k nám chceli pridať.Všetci ste srdečne vítaní.

Nezabudnite sa obliecť vhodne podľa počasia, v prípade veľmi nepriaznivého počasia bude pokračovať výučba v stredu bez zmeny.

• Pozvánka na vyhodnotenie súťaže

• Tento rok sme pokračovali už druhou súťažou pod spoločným názvom "Škola-rodina-dedina sa spája". Táto bola zameraná na veľkonočné pečenie rodín a jej výstupom bola koláž z priebehu a napečených dobrôtok. A že ich prišlo neúrekom. Týmto Vás všetkých srdečne pozývame na vyhodnotenie, ktoré sa uskutoční dňa 5.4.2023 v budove základnej školy od 9.30. Tešíme sa na Vás.

• Súťaž k 30. Výročiu vzniku Slovenskej republiky

• Vzdelávanie pre 21.st je aj o tímovosti, regionálnosti a digitálnych zručnostiach..❤️

“Buď online, spolupracuj a spomínaj….😉🇪🇺

30. Výročie vzniku Slovenskej republiky

Žiaci 6 základných škôl okresu Námestovo sa zapojili do tímovej súťaže.

Celý mesiac pracovali v online nástroji na grafický dizajn canva na historickom kalendári…

Dňa 31.03 v ZŠ Zubrohlava ,ktorá súťaž organizovala si odprezentovali kalendár a súťažili vo vzdelávacej platforme Kahoot.  Tím našej školy získal ocenenie za najkreatívnejšia tvorbu v online nástroji na grafický dizajn canva: ZŠ s MŠ Krušetnica v zložení: Natália Ľubová, Jaroslava Stroková, Michal Stroka a Tibor Zavoďančík , ďakujeme za reprezentáciu školy a srdečne blahoželáme.

• Hviezdoslavov Kubín- okresné kolo

• Dňa 29. marca sa v KD v  Námestove uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Našu školu reprezentovali: Rebeka Kotúľová 4.A – poézia.

Ivanka Ondreková 6.A – poézia: 2. miesto.

Lili Janíková 8.A- poézia: Cena poroty.

Romanka Grofčíková 9.A-próza: 2. miesto.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.